Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Pij mleko, będziesz zdrowy. Polskie mleko na światowych rynkach

Pij mleko, będziesz zdrowy. Polskie mleko na światowych rynkach

Wejście Polski do Unii Europejskiej dało naszemu krajowi możliwość równorzędnego występowania na arenie europejskiej. Dzięki wprowadzeniu regulacji proponowanych przez władze Wspólnoty otworzyły się przed nami nowe rozwiązania, choćby w postaci możliwości wyjazdów i legalnej pracy w państwach należących do Unii. Przez to także, jako członek UE częściej postrzegani jesteśmy, jako rzetelni pracownicy i odpowiedzialni obywatele państw, w których zakładamy rodziny i mieszkamy. Kolejnym etapem integracji europejskiej jest wprowadzanie polskich produktów na tereny innych państw, przez co zyskujemy na wartości, jako profesjonalni producenci, partnerzy w biznesie światowym.

Wapń podstawą mocnych kości.

W Europie branża mleczarska przechodzi poważny kryzys. Do grupy państw z przejściowymi problemami w tym zakresie należą: Wielka Brytania, Francja i Włochy. Natomiast Polska radzi sobie doskonale. Z roku na rok wzrastają dochody z produkcji mleka. W roku 2013 planowane dochody mogą sięgać nawet 33 mld złotych, czyli będzie lepszy niż ubiegły. Jest to o tyle imponujące w dobie spadającego zainteresowania spożyciem mleka.

Więcej na temat Unii Europejskiej przeczytać można w artykule:
Wahania Islandii w temacie wejścia w struktury Unijne.

Polscy rolnicy mogą spać spokojnie. Europejskie problemy nie zagrażają naszej produkcji, a mimo niestabilnej sytuacji gospodarczej produkty polskie cieszą się ogromnym uznaniem, także za granicą. Eksport mleka jest niesłychanie ważnym elementem w rodzimym mleczarstwie. Dzięki nienagannej opinii w Europie, która jest uwarunkowana wysoką jakością produktu, dbałością o ekologię oraz wysokim profesjonalizmem polskich producentów pozycja nasza jest przysłowiowo „nie do ruszenia”.

Mleko z Polski spotkać można już nie tylko na europejskim terenie, ale także na całym świecie. Jego wysoka jakość i niska cena doceniona została przez Chiny, Wietnam, Amerykę Południową, Meksyk, a nawet Kubę. Ogromne zainteresowanie mlekiem na całym świecie daje szanse polskim przedsiębiorcom nawiązania współpracy na poziomie światowym.

Branża mleczarska to jeden z wielu elementów, dzięki którym postrzegani jesteśmy w Europie a także na świecie, jako równorzędny partner do rozmów biznesowych. Jest to szczególnie ważne także dla obywateli Polski, którzy planują wyjazd do innych państw w celu zarobkowym. Zarówno opinia publiczna, jak i pracodawcy zmieniają opinię na nasz temat, jako pracowników proponując nam bardziej odpowiedzialne stanowiska i lepsze warunki współpracy. Ziarnko do ziarnka, a zmieni się opinia na temat Polaków na świecie.