Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaWejście Polski do Unii Europejskiej dało naszemu krajowi możliwość równorzędnego występowania na arenie europejskiej. Dzięki wprowadzeniu regulacji proponowanych przez władze Wspólnoty otworzyły się przed nami nowe rozwiązania, choćby w postaci możliwości wyjazdów i legalnej pracy w państwach należących do Unii. Przez to także, jako członek UE częściej postrzegani jesteśmy, jako rzetelni pracownicy i odpowiedzialni obywatele państw, w których zakładamy rodziny i mieszkamy. Kolejnym etapem integracji europejskiej jest wprowadzanie polskich produktów na tereny innych państw, przez co zyskujemy na wartości, jako profesjonalni producenci, partnerzy w biznesie światowym.
W Europie branża mleczarska przechodzi poważny kryzys. Do grupy państw z przejściowymi problemami w tym zakresie należą: Wielka Brytania, Francja i Włochy. Natomiast Polska radzi sobie doskonale. Z roku na rok wzrastają dochody z produkcji mleka. W roku 2013 planowane dochody mogą sięgać nawet 33 mld złotych, czyli będzie lepszy niż ubiegły. Jest to o tyle imponujące w dobie spadającego zainteresowania spożyciem mleka.
Więcej na temat Unii Europejskiej przeczytać można w artykule:
Wahania Islandii w temacie wejścia w struktury Unijne.
Polscy rolnicy mogą spać spokojnie. Europejskie problemy nie zagrażają naszej produkcji, a mimo niestabilnej sytuacji gospodarczej produkty polskie cieszą się ogromnym uznaniem, także za granicą. Eksport mleka jest niesłychanie ważnym elementem w rodzimym mleczarstwie. Dzięki nienagannej opinii w Europie, która jest uwarunkowana wysoką jakością produktu, dbałością o ekologię oraz wysokim profesjonalizmem polskich producentów pozycja nasza jest przysłowiowo „nie do ruszenia”.
Mleko z Polski spotkać można już nie tylko na europejskim terenie, ale także na całym świecie. Jego wysoka jakość i niska cena doceniona została przez Chiny, Wietnam, Amerykę Południową, Meksyk, a nawet Kubę. Ogromne zainteresowanie mlekiem na całym świecie daje szanse polskim przedsiębiorcom nawiązania współpracy na poziomie światowym.
Branża mleczarska to jeden z wielu elementów, dzięki którym postrzegani jesteśmy w Europie a także na świecie, jako równorzędny partner do rozmów biznesowych. Jest to szczególnie ważne także dla obywateli Polski, którzy planują wyjazd do innych państw w celu zarobkowym. Zarówno opinia publiczna, jak i pracodawcy zmieniają opinię na nasz temat, jako pracowników proponując nam bardziej odpowiedzialne stanowiska i lepsze warunki współpracy. Ziarnko do ziarnka, a zmieni się opinia na temat Polaków na świecie.