Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Ogórki, truskawki, pomidory, czyli prace sezonowe już niebawem

Ogórki, truskawki, pomidory, czyli prace sezonowe już niebawem

Kilka lat temu, kiedy wiele krajów otwierało swoje granice dla Polaków, którzy chcieliby podjąć zatrudnienie za granicą, nikt by nie przypuszczał że to tak szybko się rozwinie. Obecnie wielu Polaków wyczekuje tylko, aby móc chociaż na chwilę wyjechać do pracy sezonowej i zarobić parę złotych. A ofert cały czas przybywa i jest w czym wybierać. Dodatkowo każdy legalnie zatrudniony będzie mógł nie tylko podjąć się pracy, ale też starać się uzyskać zwrot podatku z zagranicy.

Najczęściej w okresie sezonowym znaleźć możemy ogłoszenia dotyczące pracy na roli. Pracę można znaleźć również przy zbiorze warzyw i owoców, w magazynach oraz zakładach przetwórstwa. Jednymi słowy prace sezonowe to w dużej mierze praca przy zbiorach. Ten fakt jednak nie zraża Polaków, a czasem nawet lepiej wiedzieć więcej aby móc się lepiej przygotować do pracy.

Wspomnieliśmy, że praca w obcym kraju pozwala nam ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy, aby było to możliwe trzeba spełniać parę warunków. Po pierwsze – tylko i wyłącznie legalna praca pozwoli nam na rozliczenie się z urzędem skarbowym i ubieganie się o odzyskanie podatku zapłaconego w innym kraju. Po drugie – pracodawca, który nas zatrudnia musi odprowadzać składki zdrowotne, społeczne i ubezpieczeniowe w czasie kiedy podejmuje z nami współpracę. Po trzecie – musimy mieć odpowiednie dokumenty, które poświadczą, że pracowaliśmy za granicą i w jakiej wysokości uzyskaliśmy przychód. Tymi dokumentami są na przykład karty podatkowe, paski płacowe czy specjalne dokumenty wystawiane przez urząd lub przez pracodawcę. Uczciwy pracodawca zawsze nas poinformuje, że przysługuje nam zwrot podatku z zagranicy, a nawet czasem doradzi nam jakie dokumenty będą nam potrzebne.

Oczywiście o nadpłacony podatek ubiegamy się dopiero po zakończeniu stosunku pracy. W przeciwnym razie nie jest to możliwe. Warto więc przed wyjazdem do pracy sezonowej zapoznać się ze specyfikacją zatrudniania osób w danym kraju. Dowiedzieć się jakie dokumenty i skąd powinniśmy otrzymać podejmując pracę i dopiero z taką wiedzą powinniśmy przystąpić do pracy. Tak, aby jak najwięcej korzyści otrzymać nawet już po zakończeniu pracy.