Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

O pozytywnych aspektach pracy w Szwecji – cz.2

O pozytywnych aspektach pracy w Szwecji – cz.2

Praca w Szwecji przyciąga ludzi praktycznie z całego świata, w tym szczególnie z Unii Europejskiej. Również w Polsce obserwuje się zwiększone zainteresowanie wyjazdami, głównie sezonowymi do pracy w Szwecji. Co istotne, według najnowszych badań Szwecja okazała się krajem najbardziej przyjaznym emigrantom.

Jak podaje Eurobarometr, aż 82% Szwedów wypowiada się pozytywnie o imigrantach z Unii Europejskiej. Szwecja uchodzi za kraj otwarty na inne nacje, potrafiący czerpać dla swojej gospodarki to co dobre ze zwiększonej siły roboczej. Dodatkowo Szwecja jest jednym z krajów najbardziej otwartych na pomoc uchodźcom wojennym, dając im azyl i schronienie z uwagi na przymusowe imigracje.

Jak żyje się imigrantom w Szwecji?

Raj socjalny w Szwecji, czyli dostęp do różnych świadczeń dla mieszkających w tym kraju oferuje pomoc nie tylko Szwedom, ale i osobom innych narodowości. Na największą pomoc w Szwecji mogą liczyć przede wszystkim rodziny z dziećmi. Ponadto Szwedzi nie narzekają na pomoc rządu pod względem opieki zdrowotnej, która jest tam na wysokim poziomie.

Mimo wysokich podatków, Szwecja jako państwo socjalne dobrze sobie radzi, a zarobki w tym kraju obok Danii, Norwegii czy Finlandii należą do jednych z najwyższych w Europie. Polacy decydujący się na pracę w Szwecji wybierają najczęściej zatrudnienie sezonowe, np. przy zbiorach, a bardziej doświadczeni poszukują pracy w budownictwie, gdzie zarabiają nawet czterokrotnie więcej niż w Polsce. Zatrudnienie w Szwecji podejmują również mechanicy, informatycy, lekarze, pielęgniarki, opiekunowie osób starszych.

Mimo, że Szwecja od lat staje się krajem międzykulturowym istnieje w niej silna więź społeczna, która pozytywnie wpływa na tamtejszych obywateli i gospodarkę. Nic więc dziwnego, że Szwecja z roku na rok przyciąga imigrantów praktycznie z całego świata.