Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Nowe zasady wnioskowania o Kindergeld w 2018 roku

Nowe zasady wnioskowania o Kindergeld w 2018 roku

Pracujesz na terenie Niemiec i do tej pory nie złożyłeś jeszcze swojego wniosku o zasiłek rodzinny z Niemiec- Kindergeld? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby nie stracić swoich pieniędzy!

Kindergeld 2018 – nowe zasady

Od 01.2018r. na terenie Niemiec obowiązują nowe zasady wnioskowania o świadczenia rodzinne na dzieci. Niemiecki Rząd w celu zmniejszenia wydatków na socjal, znacznie ograniczył okres za który można się starać o zasiłek rodzinny z Niemiec. Jeszcze nie tak dawno, osoby pracujące na terenie Niemiec mogły spokojnie starać się o Kindergeld za okres pracy do czterech lat wstecz, odzyskując dość pokaźne sumy pieniężne. W bieżącym roku okres ten został drastycznie skrócony do 6 miesięcy wstecz, powodując dość wysokie straty finansowe dla rodzin,  zwlekających ze złożeniem wniosku. 

Co zmiany w przyznawaniu Kindergeld oznaczają w praktyce?

Osoby, które podejmowały zatrudnienie na terenie Niemiec wyłącznie przed 2018r. nie mają już możliwości starania się o zasiłek rodzinny z Niemiec, chyba że ponownie zdecydują się na pracę w Niemczech. Stratne również będą osoby, które pozostają w zatrudnieniu od 01.2018r. i do dnia dzisiejszego nie złożyły swojego wniosku o Kindergeld. Familienkasse bowiem, rozpatrzy ich wniosek zasiłkowy maksymalnie za okres ostatnich sześciu przepracowanych miesięcy, licząc ten czas od daty wpływu dokumentów, a nie jak było dotychczas- za 4 lata wstecz

Ile faktycznie stracą osoby zwlekające ze złożeniem swojego wniosku o zasiłek rodzinny z Niemiec?

Każdy miesiąc zwłoki ze złożeniem wniosku dla osób które już przepracowały w 2018 roku ponad 6 miesięcy, wiązać się będzie z utratą świadczeń rodzinnych za poszczególne miesiące pracy wstecz, które wynoszą odpowiednio:

  • na pierwsze i na drugie dziecko - 194€
  • na trzecie dziecko - 200€
  • na czwarte i kolejne dziecko - 225€

Jeżeli zatem pracujecie, bądź zamierzacie rozpocząć swoją pierwszą pracę na terenie Niemiec nie odkładajcie złożenia wniosku na ostatnią chwilę. Skontaktujcie się z naszym biurem już dziś, by odzyskać należne Wam pieniądze.