Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niepokojące dane dotyczące polskich emigrantów

Niepokojące dane dotyczące polskich emigrantów

Z opublikowanego w lutym raportu ONZ wynika, że w Europie dochodzi coraz częściej do zaginięć ludzi przebywających na emigracji zarobkowej. Niepokojące informacje są swoistą kampanią reklamową, która ma przestrzec ludzi wybierających się za granicę i uczulić ich na pewne zachowania.

Praca za granicą od dawna jest źródłem zarobkowania wielu osób. Polacy coraz częściej decydują się na taki krok, gdyż w naszym kraju o pracę jest trudno, a wciąż rosnące potrzeby konsumenta i coraz wyższe opłaty za produkty i usługi nie pozwalają żyć na godziwym poziomie. Najczęstszym kierunkiem emigracji zarobkowej wśród Polaków jest Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Norwegia. Te kraj wybiera ponad dwie trzecie wszystkich polskich emigrantów.

Niestety w mediach co chwile można usłyszeć o Polakach, którzy zaginęli lub o których nie ma żadnej informacji przez długi okres czasu. Nie jest to wymysł mediów lecz codzienność Polaków na emigracji, którzy są bardzo mocno narażeni na różnego rodzaju oszustów i nieuczciwych pracodawców. Dlatego też ONZ przestrzega przed zawieraniem bliższych znajomości z ludźmi, których nie znamy. Bezpieczne zatrudnienie w krajach Europy Zachodniej mogą zagwarantować między innymi certyfikowane agencje pośrednictwa pracy. Zwykle w takich miejscach można znaleźć informację nie tylko o ofercie pracy, ale także o samym pracodawcy.

Mając na względzie bezpieczeństwo naszych obywateli na obczyźnie pragniemy przestrzec przed zawieraniem umów słownych lub nieprawdziwych. Uczciwy pracodawca nie pozwoli sobie na pracownika, który będzie zatrudniony nielegalnie. Niestety niepokojące dane dotyczące polskich emigrantów dotyczą w głównej mierze osób, które zostały oszukane lub wykorzystane przez pracodawców. Często powodem jest nieznajomość języka w stopniu umożliwiającą komunikację lub też nieodpowiednie doświadczenie w danym zawodzie. Najważniejszym jest jednak aby umieć rozróżnić pracę od wyzysku i dokładnie sprawdzać umowy jakie zawieramy z przyszłymi pracodawcami.