Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemiecki "system oszczędnościowy"

Niemiecki

Niemiecki rząd po raz kolejny pokazuje, że jest w stanie wiele zrobić, by państwo mogło się rozwijać, a obywatele mieli jednakowe szanse na pracę i wszyscy odprowadzali podatki do niemieckiego urzędu. Co tym razem wymyślił rząd?

Otóż według doniesień z niemieckiego Bundestagu, rząd Angeli Merkel zamierza walczyć z nieuczciwymi osobami pracującymi i żyjącymi w Niemczech, którzy za pośrednictwem banków w Szwajcarii wyprowadzili już ze swojego kraju blisko 80 mld EURO, a pieniądze te nie zostały nigdzie opodatkowane.

Według niemieckich władz jest to proceder, którego nie wolno ignorować, ponieważ przynosi on zbyt duże straty niemieckiej kasie. Według projektu, jaki powstał w porozumieniu Niemiec i Szwajcarii, wynika że niemiecki rząd będzie mógł ścigać osoby, które przetransferowały pieniądze do szwajcarskich banków i opodatkowywać te kwoty według stawek od 21 do 42 procent. Dzięki temu przynajmniej połowa z 80 mld EURO może zostać opodatkowana.

Umowa pomiędzy Niemcami a Szwajcarią ma obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku. Aby było to możliwe, musi ona zostać jeszcze ratyfikowana, a póki co nie otrzymała w Niemczech pełnego poparcia. Część krajów związkowych w Niemczech uważa bowiem, że wprowadzenie umowy ze Szwajcarią stanie się niekorzystne dla Niemiec i spowoduje, zbyt wiele nieprawidłowości na gruncie finansowo-podatkowym.

Znając upór obecnego rządu w Niemczech i wpływów jakie posiadają politycy, wszystko wskazuje na to, że od nowego roku umowa w sprawie niemieckich podatków i pieniędzy w szwajcarskich bankach umowa zacznie obowiązywać.