Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemiecki rząd vs. ograniczenia w płatnościach gotówkowych

Niemiecki rząd vs. ograniczenia w płatnościach gotówkowych

Rząd Niemiec chce wprowadzenia zmian, które ograniczyłyby płatności gotówkowe do wysokości 5000 EUR. Jest to propozycja, z którą powinna zapoznać się i wprowadzić w życie Komisja Europejska, przyznają zwolennicy zmiany przepisów. Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Czy zmiany mogą mieć wpływ na zarobki osób pracujących w Niemczech? Czy może przez to ulec zmianie wysokość wypłacanych świadczeń socjalnych? Czy nadal będzie można się starać o zwrot podatku z Niemiec?

Zmiany zaproponowane przez niemiecki rząd miałyby dotyczyć całej Europy. W tej sprawie niezbędna, a wręcz konieczna jest interwencja Komisji Europejskiej. Mówiąc o zmianie przepisów finansowych trzeba uzyskać bardzo duże poparcie. Co w przypadku płatności gotówkowych może mieć bardzo duże znaczenie. Zwykły mieszkaniec RFN, który podejmuje zatrudnienie i zarabia około 2000EUR na miesiąc raczej nie odczuje zmiany jakiej domagają się niemieccy parlamentarzyści. Natomiast wprowadzenie obostrzeń finansowych może się znacząco odbić na najbogatszych mieszkańcach Niemiec, którzy często dokonują zakupów powyżej wspomnianej kwoty.

Gdyby udało się przegłosować projekt zmiany finansowej, wówczas Niemcy mogą liczyć na pomoc rządu w każdej, trudnej sprawie dotyczącej finansów. Jak przyznaje jeden z członków niemieckiego Bundestagu, zmiana finansowa wejdzie w życiem nawet jeżeli Komisja Europejska nie zaakceptuje proponowanych zmian. Na szczęście dla wielu Polaków którzy wyjechali do Niemiec za pracą mamy dobrą wiadomość – świadczenia socjalne, zwrot podatku z Niemiec i inna pomoc materialna, jaką uzyskać możemy od niemieckiego rządu nie zmieni się.

Ograniczenie płatności gotówkowych do 5000 EUR ma być odpowiedzią na nadużycia i pranie brudnych pieniędzy. Według analiz jakie zostały przeprowadzone na życzenie rządu RFN, rocznie w Niemczech „pranych” jest nawet 100mld EUR „brudnych pieniędzy”. Czy uda się to zmienić?