Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemiecki rynek pracy otwarty na polskich specjalistów – część 3

Niemiecki rynek pracy otwarty na polskich specjalistów – część 3

Wspominaliśmy w poprzednich artykułach, że praca w Niemczech bardzo się opłaca. Można zarobić dużo więcej pieniędzy, można ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec, można rozwinąć swoją karierę, podszkolić język itd. To co jednak najbardziej interesuje Polaków, to fakt w jakiej branży można zarobić najwięcej i gdzie można się starać o dobrą posadę.

Według badań Instytutu Pracy i Polityki Społecznej wynika, że Niemcy to kraj, który na ten moment jest w stanie zaoferować imigrantom najlepsze warunki zatrudnienia. Z jednej strony ze względu na jeden z najprężniej działających rynków zatrudnienia w Europie, a z drugiej, z powodu prawa, które na równi traktuje obywateli, jak i imigrantów zarobkowych. Stąd też tak dużo się słyszy o podejmowaniu pracy przez Polaków właśnie za Odrą.

W poprzednich artykułach przybliżyliśmy dwa sektory, w których pracy jest najwięcej i gdzie zarobić można duże pieniądze, ale tych możliwości jest znacznie więcej. Szczególnie, że pracodawcy w RFN bardzo wysoko cenią sobie pracę z Polakami. Niejednokrotnie stawiają ich na równi z rodowitymi obywatelami swojego kraju.

Do branż, w których można zarobić całkiem spore pieniądze wliczają się między innymi architekci, pracownicy budowlani i inżynierowie, mechanicy samochodowi, opiekunki osób starszych czy zawodowi kierowcy. Warto zaznaczyć, że podejmując pracę w każdym z tych zawodów można ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec.

Jeżeli jeszcze nie zastanawialiście się nad wyjazdem do pracy w Niemczech, może jest właśnie najlepszy moment, aby poszukać oferty odpowiedniej pod swoje umiejętności?