Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Niemcy obawiają się kryzysu w swoim kraju

Niemcy obawiają się kryzysu w swoim kraju

Według najnowszych badań przeprowadzonych wśród Niemców wynika, że coraz częściej mówią oni o obawach związanych z kryzysem finansowym w swoim kraju. Już blisko 55% ankietowanych przyznaje, że według nich kryzys nastąpi w ciągu roku.

Wśród wielu pozytywnych informacji jakie od początku roku napływały do nas z Niemiec odnośnie niskiego bezrobocia i dobrej kondycji finansowej całego kraju, teraz zaczęły pojawiać się informacje, które mogą spowodować duży niepokój na europejskich giełdach. Chodzi tutaj o pogarszające się nastawienie Niemców co do przyszłości finansowej ich kraju i odnoszących się bardzo sceptycznie do zapewnień rządu, że kryzys im nie grozi.

Według badania opinii publicznej, jakie zostało przeprowadzone w lipcu na zlecenie Die Welt i telewizji ARD na 1000 mieszkańcach Niemiec, wynika, że pogłębia się widmo kryzysu finansowego wśród obywateli tego kraju. Ponad połowa uważa, że kryzys w Niemczech jest nieunikniony i może on nastąpić w najbliższym roku. Odsetek osób, które tak uważają jest wyższy o kilka procent niż miało to miejsce w czerwcu, kiedy tylko 32% ankietowanych obawiało się kryzysu.

Jak wynika z badania opinii publicznej w Niemczech, kryzys który opanował strefę Euro jest coraz groźniejszy, a jego szczytowy moment ma dopiero nastąpić. Tak uważa blisko 85% wszystkich ankietowanych. Według nich kryzys spowoduje duże straty finansowe, a nawet problemy wielu państw – w tym Niemiec. Uważają oni jednak, że wspólna waluta przetrzyma kryzys i strefa Euro nie zostanie rozwiązana.

Jak będzie naprawdę? tego nie są w stanie przewidzieć żadni analitycy. Trzeba mieć nadzieję, że dobre rządy przywódców europejskich w tym Angeli Merkel, kanclerz Niemiec, która ma obecnie najsilniejszą pozycję w Europie, spowodują, że kryzys finansowy zacznie się oddalać od Europy i nastaną lepsze czasy i ludziom będzie żyło się lepiej.