Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Najtańsze przelewy międzynarodowe. Jest na to sposób? – cz.2

Najtańsze przelewy międzynarodowe. Jest na to sposób? – cz.2

Czy i Ty masz już dosyć drogich przelewów pieniężnych do innych krajów za granicą? Instytucje finansowe zdzierają z emigrantów ogromne sumy pieniędzy za przelewy środków do rodzimych krajów. Okazuje się jednak, że pewien włoski analityk postanowił ratować sytuację!

Jak informowaliśmy w pierwszej części artykułu z cyklu: Najtańsze przelewy międzynarodowe. Jest na to sposób? – cz.1, włoski analityk finansowy postawił w Azji Centralnej bankomat, który wymienia bitcoiny na gotówkę w dolarach. To jedno z najbardziej wartościowych dla wielu ludzi zastosowań bitcoina, stanowiącego aktualnie jeden z najtańszych i najbezpieczniejszych, w tym poufnych metod płatności pomiędzy dwoma krajami.

Bitcoin jest o wiele tańszy

Tradycyjne formy transferu pieniędzy okazują się coraz mniej opłacalne, a wysokie koszty jakie serwują nam znane na całym świecie przekazy pieniężne przestały przyciągać klientów. Rewelacyjną metodą okazało się zastosowanie bitcoina z giełdy Bitcurex. Takie tanie przekazy przy pomocy bitcoina można wykonywać nawet na Filipinach, w Kirgistanie, Kenii czy Brazylii. To, co przyciąga to o wiele niższa cena za tego typu usługi w porównaniu do tradycyjnych metod transferu pieniędzy.

Optymistów nie brakuje, popularność bitcoina wzrasta, a ceny tanieją. Są kraje, w których kariera bitcoina robi furorę, a jest wśród nich między innymi Zimbabwe, Nikaragua czy Argentyna. Indeks Potencjału Rynkowego Bitcoina (Bitcoin Market Potential Index, BMPI) pokazuje, że w tego typu krajach ta metoda przelewów sprawdza się znakomicie. Wzrastające zaufanie do platformy giełdowej sprawia, że bitcoin staje się dostępny praktycznie na całym świecie, w najkorzystniejszej cenie. Czy era drogich, wysyłanych w oddziałach banków przelewów międzynarodowych właśnie dobiega końca?