Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Migracja w Europie obiera nowe kierunki

Migracja w Europie obiera nowe kierunki

Od wielu już lat Polacy wyjeżdżają do pracy za granicą. Zmotywowani i zachęceni przez znajomych, którzy już od lat siedzą poza granicami naszego kraju, starają się znaleźć coś pasującego pod nich. Ofert nie brakuje, a portale informacyjne wręcz przepełnione są ogłoszeniami o pracy za granicą. Co ciekawe mapa migracji wydaje się zmieniać kurs i coraz więcej Polaków wybiera inne kraje do rozpoczęcia swojej międzynarodowej kariery. Warto jednak pamiętać, że bez względu w którym kraju będziemy pracować, to mamy szansę aby ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy.

Jeszcze kilka lat temu głównymi ośrodkami pracy Polaków były Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. To właśnie te kraje najczęściej i najchętniej wybierali studenci, osoby w średnim wieku, a nawet całe rodziny, które postanowiły wyjechać i podjąć zatrudnienie. Teraz, kiedy Europę zalewa fala nielegalnych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i z Afryki zmieniają się trochę kierunki prac. Jednym z najczęściej wybieranych krajów stała się Norwegia. Praca w tym kraju okazała się być bardzo dobrze płatna więc i ludzie zaczęli masowo tam wyjeżdżać.

Oczywiście nie oznacza to, że Polacy nie wyjeżdżają do Niemiec, czy UK. Oczywiście że jeżdżą, podejmują zatrudnienie, a czasem nawet zostają na znacznie dłużej niż wcześniej przewidywano. Niemniej jednak wizja bardzo dużych pieniędzy i ciągłego rozwoju, jakim kuszą norwescy pracodawcy czasem bierze górę. Mało tego, nie wszyscy wiedzą, że pracując poza granicami kraju można ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy.
Innym krajem, który również coraz chętniej wybierany jest przez naszych rodaków to Dania. Nie każdy wie, ale zatrudnienie w tym kraju znajdzie każdy, kto tylko chce pracować. Pracodawcy czekają na świetnie wyszkolonych pracowników, mających duże kompetencje i duże doświadczenie. Kto wie, może i dla Ciebie coś by się tam znalazło?