Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Mieszkanie w Wielkiej Brytanii do wynajęcia od zaraz

Mieszkanie w Wielkiej Brytanii do wynajęcia od zaraz

Informacji w lokalnej prasie, czy internecie dotyczącej wynajmu lub sprzedaży mieszkań w Wielkiej Brytanii pojawia się coraz więcej. Małe zainteresowanie i wysokie ceny spowodowały, że rynek nieruchomości w UK jest w opłakanym stanie.

Wynająć lub kupić mieszkanie na Wyspach nie stanowi obecnie problemu. W ofertach można przebierać do woli. Wszystko za sprawą ciężkich czasów jakie nastały na rynku nieruchomości w UK. Pomimo licznych ofert jakie pokazują się w mediach Brytyjczycy nie mogą znaleźć chętnych na zamieszkanie w ich nieruchomościach.

Co jest przyczyną tak dużego przestoju na rynku mieszkań w Wielkiej Brytanii?

Największy wpływ na to, że nieruchomości w UK nie chcą się sprzedawać miał kryzys finansowy. Od czasu, kiedy nastał w Europie kryzys finansowy, rynek w UK jakby zatrzymał się w miejscu. Nagle nieruchomości przestały być opłacalną inwestycją. Ceny mieszkań zaczęły początkowo spadać, ale teraz znów idą ku górze, co powoduje jeszcze mniejsze zainteresowanie ze strony ludzi.

Dlaczego ludzie nie chcą inwestować w nieruchomości na Wyspach?

Brak zainteresowania nie jest spowodowany tylko i wyłącznie kryzysem finansowym Europy. Brak zainteresowania kupnem lub wynajmem mieszkania jest spowodowany bardzo często utratą stałego zatrudnienia. Ludzie w obawie przed popadnięciem w długi starają się nie szukać zbyt dużych wydatków. Innym powodem jest brak możliwości otrzymania stosownie wysokiego kredytu od banku, co również wiąże sie na przykład z utratą pracy, lub niewystarczająco wysoką pensją, która byłaby gwarantem, że raty będą opłacane skrupulatnie.

Jeżeli kogoś stać na kupno mieszkania w UK, to teraz jest dobry moment, gdyż ceny nie są jeszcze wygórowane. Warto tylko zapamiętać, że inwestowanie na Wyspach może okazać się nieopłacalne.