Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Kupno mieszkania – tylko w Holandii

Kupno mieszkania – tylko w Holandii

Amsterdam, Rotterdam, a może Eindhoven? Czy w któryś z tych miast chciałbyś kiedyś zamieszkać na stałe? Teraz masz taką możliwość! Dzięki malejącym cenom nieruchomości w Holandii wielu Polaków może pomyśleć o zakupie własnego mieszkania. Dlaczego tak się dzieje?

Pracując przez dłuższy czas w Holandii zapewne wielu z nas zastanawiało się nad zakupem własnego mieszkania. Wynajem w dłuższej perspektywie czasu jest po prostu nieopłacalny. Co innego własne cztery ściany. Wówczas, nawet jeżeli nie zdecydowalibyśmy się na zamieszkanie w Holandii na stałe, to zawsze możemy wynająć lub sprzedać z zyskiem nasze mieszkanie. Obecnie czas wykupu mieszkań w większych miastach Holandii sprzyja zagranicznym nabywcom. Wszystko to z powodu malejących cen wykupu za metr kwadratowy.

Specjaliści uważają, że taki stan rzeczy nie będzie trwał długo, ponieważ liczą na to, że zagraniczni nabywcy ożywią branżę nieruchomości, a wówczas powinniśmy się liczyć z tym, ze ceny mieszkań zaczną szybować w górę. Jeżeli więc chcielibyśmy podjąć się wykupu mieszkania, to dobrze jest na samym początku udać się do biura nieruchomości i dowiedzieć się wszystkich szczegółów, jakie powinniśmy wiedzieć, zanim wyłożymy nasze pieniądze za zakup mieszkania. Przede wszystkim warto nawet dwukrotnie przeczytać umowę, choćby i przyszłoby nam czytać ją pod lupą. Każdy niejasny zapis umowy należy zgłaszać osobie z biura nieruchomości. Im więcej się dowiemy, tym większa pewność, że zakup będzie mniej obarczony trudnymi paragrafami, które mogą niepotrzebnie narazić nas na dodatkowe koszty.

Wynajem mieszkania opłaca się tylko w przypadku prac krótkoterminowych. Wówczas nie mamy możliwości zarobienia tak dużej sumy pieniędzy, aby kupić własne „M”. Jeżeli natomiast w Holandii spędzamy 2 lub 3 lata i nie mamy zamiaru wracać, to może warto rozejrzeć się za własnym mieszkaniem? Czy ktoś z Was kupował już jakąś nieruchomość na terenie Holandii i ma jakieś spostrzeżenia?