Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Królowa Elżbieta II najbardziej wpływowa na Wyspach

Królowa Elżbieta II najbardziej wpływowa na Wyspach

BBC podało ostatnio listę stu najbardziej wpływowych kobiet w Wielkiej Brytanii. Miejsce pierwsze całego zestawienia zajęła Królowa Elżbieta II, która w tym roku obchodziła będzie okrągłą 60 rocznicę panowania na tronie królewskim w UK.

Lista sporządzona przez BBC pokazuje, że w Wielkiej Brytanii kobiety cieszą się dużym autorytetem. Na liście stu najbardziej wpływowych pań w UK znaleźć można kobiety ze świata polityki, nauki, sztuki, finansów, biznesu czy wymiaru sprawiedliwości. Zestawienie bardzo trafnie pokazuje, że wiele osób staje się wpływowych będąc na tzw. TOPie. Być może właśnie dlatego na liście znalazła się między innymi Adele Atkins, znana i ceniona wokalistka brytyjska.

Ze znanych nie tylko w Wielkiej Brytanii kobiet można znaleźć na przykład J.K. Rowling, która zasłynęła z sagi powieści o czarodzieju z Hogwartu – Harrym Potterze. Jej książki sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Victoria Beckham – słynna piosenkarka, projektantka i celebrytka.

Większość osób w zestawienie reprezentuje jednak nie świat showbiznesu, ale politykę, nowe media, biznes korporacyjny czy naukę i technologię. Wpływowe kobiety w Wielkiej Brytanii coraz silniej zaznaczają swoją pozycję w sprawach istotnych dla całego kraju.

Dużym zaskoczeniem dla wielu osób może być brak w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych kobiet księżnej Kate. Jest ona bardzo lubiana i ceniona w Wielkiej Brytanii. Często porównuje się ją do Królowej Elżbiety II, jednak według autorów zestawienia, popularność nie jest jednoznaczna z wpływowością, dlatego na księżną Kate w zestawieniu przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać.