Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Kindergeld w 2017 roku – terminy i wysokość wypłat

Kindergeld w 2017 roku – terminy i wysokość wypłat

Polacy przebywający w Niemczech w celach zarobkowych bardzo często starają się wykorzystywać każdą możliwość, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Dlatego też pracują czasami więcej niż powinni, biorąc na siebie dodatkowe obowiązki. Dzięki temu wyrabiają nadgodziny i rozliczają się z pracodawcą uwzględniając ekwiwalent za dodatkowo przepracowane godziny. Wielu Polaków korzysta też z zasiłków jakie przewiduje niemieckie prawo. Jednym z najczęściej pobieranych zasiłków jest oczywiście Kindergeld.

Kindergeld w 2017 roku

To właśnie zasiłek rodzinny z Niemiec jest bardzo często wymieniany jako powód wyboru właśnie tego a nie innego kraju do podejmowania pracy. Niemiecki rząd pomimo starań i chęci wprowadzenia zmian, które miałyby zmniejszyć możliwość korzystania z zasiłków przez obcokrajowców, do tej pory nie wprowadził stosownych zapisów prawnych. Dzięki temu Polacy nadal mogą pobierać Kindergeld i korzystać z przywilejów określonych przez niemieckie prawo.

Wypłaty Kindergeld w 2017 – terminy

Wypłaty świadczenia rodzinnego są dokonywane co miesiąc. Mechanizm przekazywania pieniędzy na konta osób, którym Kindergeld został przyznany jest starannie dopracowany. Wszystko dzięki specjalnym numerom nadawanym „zasiłkowiczom” – tzw. Kindergeldnummer. To za sprawą tego numeru wiadomo do jakiej kasy świadczeń rodzinnych należy osoba, której wypłacane jest świadczenie, a także kiedy zostanie jej przelany Kindergeld na konto. Ostatnie cyfry mówią czy jest to początek miesiąca (0 lab 1), czy środek miesiąca (od 2 do 7), czy może na koniec miesiąca (8 lub 9).

Wysokość Kindergeld w 2017

W 2017 roku zasiłek rodzinny na dzieci (Kindergeld) wypłacany jest w wysokości:

  • 192 EUR – na pierwsze i drugie dziecko
  • 198 EUR – na trzecie dziecko
  • 223 EUR – na czwarte i kolejne dziecko

Osoby, które starają się o zasiłek powinny jak najszybciej złożyć stosowne dokumenty. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić lub po prostu brakuje Ci czasu – pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług firm takich jak nasza, które specjalizują się w zasiłkach niemieckich oraz podatkach zagranicznych.