Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaSingapur, jako miejsce gdzie można otworzyć własną firmę jest rajem – takie zdanie na temat tego kraju mają osoby, które rozpoczęły prowadzenie działalności właśnie w tym miejscu. Jak na tle Singapuru wypada Polska i dlaczego właśnie tam warto założyć własną firmę?
W Singapurze mieszka blisko 5 milionów ludzi. Kraj ten tworzy kilkadziesiąt wysp, których łączna powierzchnia jest zbliżona do stolicy naszego kraju – Warszawy. Singapur zajmuje jedno z pierwszych miejsc w światowych rankingach dotyczących prowadzenia działalności oraz wolności gospodarczej. Według opinii wielu ekspertów w kraju tym nie występuje korupcja. Dlaczego tak się dzieje?
Dzięki bardzo przychylnemu dla wielu przedsiębiorców prawu, bardzo niskim podatkom, a także wspieraniu młodych przedsiębiorstw, Singapur jest miejscem, gdzie nie ma konieczności „wspierania” nielegalnych praktyk biznesowych. Najmniejsze nawet wykroczenia lub łamanie prawa są bardzo negatywnie odbierane przez strażników prawa i surowo karane. Pod tym względem Singapur nie ma sobie równych. Tutaj każdy traktowany jest jednakowo – czy ma dobrze prosperującą działalność, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z biznesem – zawsze może liczyć pomoc i równe traktowanie.
Jednym z najważniejszych elementów jakimi kierują się osoby otwierające działalność w Singapurze jest bardzo niski próg podatkowy. Tak więc większość pieniędzy jakie zarobimy trafia do naszej kieszeni, a nie do fiskusa i innych, pobocznych instytucji państwowych. Drugim elementem są podatki – tutaj robi się wszystko, aby nie zaszkodzić młodemu przedsiębiorcy. Stąd też wysokie podatki są w Singapurze rzadkością.
Wielu ekspertów uważa, że dobra kondycja gospodarcza kraju to efekt połączenia liberalnej polityki opartej na wzorcach brytyjskich (do końca lat ’60 ubiegłego wieku Brytyjczycy rządzili w Singapurze) oraz społecznej solidarności. Czy jednak tylko to ma wpływ na rozwój i stabilność finansów kraju? Tego dowiedzieć się można z kolejnej części artykułu: Jak własna firma to tylko w Singapurze! Część 3.