Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Holandia – zaświadczenie o dochodach z polskiego Urzędu Skarbowego

Holandia – zaświadczenie o dochodach z polskiego Urzędu Skarbowego

Rozliczając podatek z pracy na terenie Holandii, podatnik musi uwzględnić wszystkie dochody z roku, który chce rozliczyć, również te uzyskane spoza terenu tego kraju, np. z Polski. W tym celu każda osoba kompletująca wniosek podatkowy musi w pierwszej kolejności sporządzić PIT-36 z ZG, w którym wskazuje wszystkie dochody z Polski oraz innych krajów uzyskanych w rozliczanym roku podatkowym. Kolejnym krokiem jest złożenie gotowego PIT-36 z ZG w odpowiednim dla Ciebie Urzędzie Skarbowym w Polsce.

Kiedy konieczne jest zaświadczenie o dochodach z polskiego Urzędu Skarbowego?

Zgłaszając się do naszego biura, odnośnie złożenia wniosku podatkowego z Holandii, zawsze w pierwszej kolejności wykonamy dla Ciebie kalkulację szacunkowego zwrotu/dopłaty podatku do Urzędu holenderskiego. Na podstawie niniejszej kalkulacji będziemy mogli określić czy do kompletnego wniosku podatkowego będziesz musiał dostarczyć opieczętowane zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, czy nie. Obowiązek dostarczenia tego typu dokumentu pojawia się po  spełnieniu kilku wymogów, między innymi:

  • minimum 90% Twoich dochodów globalnych, musiało podlegać opodatkowaniu w Holandii,
  • zamieszkiwałeś/łaś terytorium kraju, znajdującego się w Unii Europejskiej.

Spełniając powyższe warunki musisz złożyć otrzymane z naszego biura zaświadczenie o dochodach (odpowiednie do rozliczanego roku podatkowego) w właściwym dla Ciebie Urzędzie Skarbowym. W przeciągu maksymalnie 7 dni roboczych od złożenia druku urzędnik powinien go uzupełnić, opieczętować i wysłać na wskazany przez Ciebie adres korespondencyjny. Istnieje też możliwość odbioru zaświadczenia od razu po jego złożeniu (uzależnione jest to od urzędnika, ilości wniosków, które posiada i czy złożyłeś/złożyłaś terminowo PIT-36 z ZG, a Urząd ma już wszystkie informacje w systemie).

Jak prawidłowo się rozliczyć?

W chwili obecnej zakończył się rok podatkowy 2019, z którego można rozliczyć holenderski podatek. Nasze biuro rozpoczęło już kompletowanie niezbędnych dokumentów rozliczeniowych z Holandii, natomiast zaświadczenie o dochodach z polskiego Urzędu Skarbowego za ten rok będzie dostępne dopiero 01-03-2020 r. Chwilowy brak dokumentu nie stanowi przeszkody, w celu kontaktu Państwa z naszym biurem i dostarczeniem wszystkich Jaaropgafów, otrzymanych od pracodawców. Przypominamy, że jeżeli miałeś/miałaś kilku pracodawców na terenie Holandii to od każdego z nich musisz otrzymać odrębny dokument. Prosimy nie pobierać samodzielnie druków zaświadczenia na 2019 rok, ponieważ mogą one zawierać błędne dane. Konsekwencją opieczętowania błędnego zaświadczenia będzie obowiązek pobrania z naszego biura właściwego druku i ponowne udanie się do odpowiedniego dla Ciebie Urzędu, w celu jego uzupełnienia i opieczętowania. Zaznaczamy, że za każdym razem Urząd za tego typu usługę pobiera opłatę, w wysokości 17 PLN. Zatem prosimy o cierpliwe oczekiwanie, aż otrzymamy właściwy wzór druku, co znacznie ułatwi procedurę i nie spowoduje podwójnej opłaty skarbowej.

Posiadając właściwe i opieczętowane zaświadczenie o dochodach, nasi pracownicy mogą wykonać dla Ciebie ponowną, kontrolną kalkulację z naniesieniem dochodu wskazanego przez Urząd. Ma to na celu sprawdzenie, czy wstępny wynik szacunkowego zwrotu/dopłaty podatku nie uległ zmianie. Dopiero mając pewność, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, wyślemy wniosek podatkowy do Belastingdienst, czyli holenderskiego Urzędu Skarbowego.

Podsumowując, jeżeli chcesz się rozliczyć z podatku holenderskiego i spełniasz wymóg 90% opodatkowanego dochodu na terenie Holandii pamiętaj, że musisz, obowiązkowo posiadać zaświadczenie o dochodach z polskiego Urzędu Skarbowego. Oznacza to że nawet jeżeli nie miałeś/miałaś dochodu w Polsce to i tak jesteś zobowiązany/na do złożenia PIT-36 z załącznikiem ZG, na którym wykażesz dochód z Holandii. Termin składania takich zeznać kończy się 30-04-2020 roku! Bez właściwego druku zaświadczenia, rozliczenie podatku z Holandii będzie niemożliwe.