Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Doświadczenie zawodowe, a może rozwój osobisty?

Doświadczenie zawodowe, a może rozwój osobisty?

Praca za granicą stała się dla wielu wykształconych Polaków lepszą formą zarabiania na życie, niż mogłoby to mieć miejsce w Polsce. Zamiast pracować za minimalną stawkę w naszym kraju, ludzie wolą zarabiać o wiele więcej na emigracji. Dlaczego zauważalne są, aż tak duże różnice płacowe? Od czego jest to uzależnione? Czy praca w Danii się opłaca?

Wiele osób cały czas posiada przeświadczenie, że za granicę wyjeżdżają tylko Ci Polacy, którzy nie mogli znaleźć pracy w naszym kraju. Zwykle na myśli mamy tych niewykształconych, nie mających ochoty na podejmowanie jakiegokolwiek wysiłku, aby znaleźć stabilne zatrudnienie. Otóż nic bardziej mylnego. W ostatnich kilku latach polska emigracja została zdominowana przez wykształconych i doświadczonych pracowników, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom nie mają najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy w innym kraju. Ofert zatrudnienia jest wiele, a praca w Danii okazuje się być bardzo opłacalna z różnych względów.

W Danii bardzo wielu pracodawców zwraca uwagę na poziom edukacyjny swoich pracowników. Dlatego też jeżeli zamierzasz wyjechać do pracy w Danii, to koniecznie zadbaj o to, aby posiadać dwie wersje językowe wszystkich dokumentów potwierdzających Twoje wykształcenie. Dzięki temu każdy pracodawca będzie mógł dowiedzieć się jakie masz kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

CIRIUS – czyli edukacyjny system przyjazny polskim emigrantom ekonomicznym

W Danii działa od kilku lat instytucja CIRIUS, która podlega pod tamtejsze ministerstwo edukacji. To właśnie tam możemy bezpłatnie uzyskać ocenę naszego wykształcenia, którą następnie przedstawimy potencjalnemu pracodawcy. Jeżeli zależy nam na wiarygodności naszych umiejętności, to tylko w tej instytucji jest możliwe uzyskanie stosownych zaświadczeń. Czas jaki będzie nam potrzebny do wykonania wszystkich formalności związanych z uznaniem naszego wykształcenia w Danii wynosi około 2 tygodni.

Czasem lepiej jest poczekać na dokumenty, które opisują przebieg naszej nauki, niż składać CV, którego pracodawca może nie zrozumieć. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam znaleźć zatrudnienie, a korzyści finansowe z tego faktu będą znacznie wyższe. Praca w Danii może okazać się dla nas dużo lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem niż etat w Polsce. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyjeździe, warto wziąć pod uwagę realia życia za granicą i dowiedzieć się czegoś więcej o kraju do którego zamierzamy wyemigrować.