Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaAgencja AFP podaje, iż wypowiadający się w parlamencie eksperci przyznali, że eutanazja wykonywana już była nielegalnie w przypadku osób niepełnoletnich. Niemniej jednak, mimo wielu głosów za, jest także grupa zawierająca przedstawicieli belgijskich społeczności religijnych, stojących w opozycji do tego pomysłu.
„Wyrażamy nasze wielkie zaniepokojenie w obliczu rosnącego ryzyka banalizowania kwestii eutanazji” – wyrazili swoją opinię przywódcy społeczności katolickiej, protestanckiej, prawosławnej, muzułmańskiej i żydowskiej w Belgii, we wspólnym komunikacie. Ich zdaniem: ”Poddawanie osób słabych, dzieci i chorych na alzheimera eutanazji jest radykalnym zaprzeczeniem ich człowieczeństwa i zagraża fundamentom społeczeństwa”. Wyrazili oni także sprzeciw w temacie cierpienia dzieci, ale także wywierania presji na lekarzy, aby praktykowali eutanazję.
Inne informacje na tematy społeczne w krajach Europy znaleźć można w artykule:Ciężka praca za kołacza. Emerytura za pracę w Finlandii.
Przeprowadzone w Belgii sondaże pokazują, że ok. trzech czwartych obywateli zgadza się na rozszerzenie prawa do eutanazji. Zgodne z opinią publiczną są także partie polityczne. Niestety przyjęcie nowelizacji jest utrudnione przez działania członków rządowej koalicji z ugrupowań chadeckich i centrowych.
W Belgii, zgodnie z prawem od 2002 roku eutanazja jest dopuszczalna, jeżeli: pełnoletni pacjent jest świadomy swoich czynów, domaga się śmierci „dobrowolnie, w sposób przemyślany i czyni to wielokrotnie”, a także, jeżeli nie jest poddany naciskom zewnętrznym. Choroba jego musi być nieuleczalna, a cierpienie fizyczne lub psychiczne „stałe i niedające się wytrzymać, bez możliwości jego złagodzenia”.
Cierpienie pojawiające się w rodzinie to niesłychanie dramatyczny stan. Najtrudniej jest w przypadku, kiedy jesteśmy świadkami „ekspresowego” dorastania naszych nieletnich dzieci, które uświadamiają nam swoją mądrość i odwagę z każdym oddechem.
Więcej informacji na temat państw Unii Europejskiej przeczytać można w artykule:Koniec z wizami wjazdowymi? Fińska propozycja dla rosyjskich turystów.