Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Dania stoi przed Polską otworem

Dania stoi przed Polską otworem

Nawiązując do raportu migracji, jaki niedawno opublikowała niezależna agencja statystyczna, możemy zauważyć że w ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba wyjazdów Polaków do Danii. Co się zmieniło w tym kraju, że tak chętnie tam szukamy zatrudnienia?

Najnowsze dane pokazują, że duńscy pracodawcy coraz chętniej zatrudniają w swoich firmach obcokrajowców. Nie do końca związane jest to z tańszą siłą roboczą, ale z doświadczeniem i umiejętnościami, jakie mogą ofiarować firmie zagraniczni pracownicy.

Sytuacja jest do tego stopnia korzystna dla naszych rodaków, że duńskie korporacje zaczynają poważnie myśleć o rozbudowach swoich firm i o otwarciu filii działających na przykład na terenie Polski. Jedna z takich firm już rozpoczęła działalność w naszym kraju. Nadmorskie Świnoujście stało się bardzo dobrym punktem strategicznym dla firmy przemysłowej, która eksportuje dużo swoich wyrobów do Skandynawii i krajów Europy Wschodniej. Dzięki temu pracę w duńskiej firmie znalazło kilkudziesięciu polskich inżynierów.

Dania zaczyna stawać się krajem coraz bardziej konkurencyjnym. Pomimo niewielkiej powierzchni terytorialnej kraj ten zaczął rozwijać się gospodarczo, tworząc wiele nowych miejsc pracy. Nasi rodacy, którzy wyjechali już jakiś czas temu do tego europejskiego kraju stwierdzili, że nie żałują decyzji o wyjeździe do Danii i że są bardzo zadowoleni z tego jak wygląda tutaj życie i praca.

Raport agencji statystycznej pokazuje, że najwięcej ofert znajdziemy w branży budowlanej. Hydraulicy, spawacze, murarze, to tylko niektóre profesje cieszące się dużą popularnością i zapotrzebowaniem w Danii. Dla kobiet także znajdzie się wiele ofert, jak chociażby praca w roli opiekunki do dzieci, czy pracownika magazynowego. Jeżeli w Dania nadal będzie się rozwijać w takim tempie jak dotychczas, to możemy się spodziewać, że w najbliższych miesiącach powstaną kolejne miejsca pracy, gdzie będą mogli podjąć pracę nasi rodacy.