Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Dania pilnie poszukuje pracowników

Dania pilnie poszukuje pracowników

W Danii coraz częściej mówi się o deficycie wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Brak odpowiednich osób do pracy może być powodem pogorszenia się stanu gospodarki kraju. Stąd też firmy apelują do rządu o pomoc w znalezieniu pracowników.

Jak się okazuje nawet rodzime firmy, które znane są na całym świecie, jak chociażby Lego czy Carlsberg mają problemy kadrowe. I chociaż ofert zatrudnienia jest wiele, to znalezienie odpowiedniego pracownika nie jest wcale proste. Dużo wykwalifikowanych i wykształconych Duńczyków wyjechało do innych krajów i nic nie zapowiada by myśleli oni o masowych powrotach do swojego kraju. W związku z tym, firmy coraz chętniej otwierają się na zagranicznych pracowników.

Jest to duża szansa dla młodych Polaków i innych mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Pracy w Danii, liczba emigrantów z Polski wcale nie rośnie, a wręcz z każdym rokiem jest ich coraz mniej. Inaczej jest z obywatelami z krajów graniczących z Polską od wschodniej strony. Obywatele Litwy, Łotwy czy Ukrainy coraz chętniej wyjeżdżają do Danii.
Starania firm, a nawet całych gmin o to, aby pracownicy z zagranicy zechcieli podejmować pracę w Danii jest są ostatnim czasie zjawiskiem bardzo powszechnym. Stąd też pojawiają się apele do rządu, by poczynił pewne kroki, które zachęcą pracownikom z zagranicy do podjęcia dobrze płatnej pracy w Danii. Cała ta sytuacja ma też drugie oblicze. Otóż na działania zwiększające szansę na otrzymanie pracy przez obcokrajowców narzekają bezrobotni obywatele Danii. Uważają oni, że osoby z zagranicznych krajów odbierają im szansę na znalezienie zatrudnienia. Czy tak jest? Otóż, najwięcej Polaków i innych emigrantów podejmuje prace w zawodach, w których niechętnie widzą się Duńczycy. Stąd też powiedzenie, że ktoś komuś zabiera pracę nie jest do końca poprawne.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy w Danii, bo jest to kraj naprawdę dużych możliwości, a możemy znaleźć tam dobrze płatną, legalną i pewną pracę. Była Wielka Brytania, była Holandia, może teraz czas na Danię, jako kraj najchętniej wybierany przez Polaków poszukujących pracy za granicą?