Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Czy Holandia straci wpływy na swojej kolonii?

Czy Holandia straci wpływy na swojej kolonii?

Niższa izba parlamentu w Holandii jest bardzo zaniepokojona sytuacją na holenderskiej kolonii – Curacao. Jest to niewielka wyspa leżąca na Karaibach, która wchodzi w skład Królestwa Niderlandów i jest zależna od rządu w Holandii. Czy Holendrzy mogą stracić Curacao?

Wszystko wskazuje na to, że obywatele karaibskiej wyspy nie poczuwają się do bycia częścią europejskiego kraju i chcą zrobić wszystko, aby uznano ich za niezależne państwo. Może to mieć duży wpływ na gospodarkę Holandii i na notowania giełdowe mówią zgodnie analitycy w Holandii. Jak się bowiem okazuje, ta niewielka wyspa na Karaibach jaką jest Curacao przynosi rocznie do budżetu państwa całkiem spore dochody.
Jest to także bardzo atrakcyjny kurort turystyczny, gdzie rocznie zjeżdża się tysiące turystów z całego świata. Nic więc dziwnego, że rząd w Holandii wykazuje duży niepokój nie mogą porozumieć się z tamtejszymi urzędnikami. Jak donoszą media holenderskie, w ostatnim czasie system finansowy i gospodarczy na Curacao został niemalże wywrócony do góry nogami. Miało to zasygnalizować Holendrom, że mieszkańcy tej niewielkiej karaibskiej wyspy gdzie stolicą jest, uważane za mały Amsterdam, miasto Willemstad nie chcą żyć pod rządami holenderskimi i chcą tworzyć odrębny system polityczny, gdzie swoje rządy miałyby sprawować trzy tamtejsze partie koalicyjne, tj. MAN, Pueblo Soberano i MFK.

Czy zatem możemy się spodziewać, że Holandia ugnie się pod urzędniczym naciskiem i zechce oddać suwerenność karaibskiej wyspie Curacao? Póki co rząd nie chce komentować tego rodzaju pogłosek, ale też nie ucina się od tego i nie wyklucza bardziej zaostrzonych negocjacji w najbliższym czasie.