Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Czego pragną emigranci?

Czego pragną emigranci?

Przełom marca i kwietnia to w zasadzie sam środek sezonu rozliczeniowego – szczególnie wtedy ludzie starają się odzyskać swój podatek z zagranicy. To również czas kiedy warto się zastanowić jak nasi rodacy czują się na emigracji.

Polskie Badania Internetu sp. z o. o. opublikowały jakiś czas temu prezentację wyników internetowego badania emigracji 2008 “Polscy Emigranci w Europie”. Ciekawym jest, że wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi pytania o najważniejsze wartości dla Polaków za granicą, ich samopoczucie oraz tęsknoty.

Na podstawie tych ustaleń możemy wyprowadzić wnioski, że na obczyźnie najważniejszymi wartościami stają się szczęście rodzinne i udane życie osobiste. W Irlandii Polakom bardziej niż w innych krajach zależy na własnym domu/mieszkaniu, a w Norwegii kładą nacisk na pomoc swojej rodzinie, która pozostała w Polsce. Równocześnie zdecydowana większość czuje się na emigracji dobrze.

Wśród wyników powtarzają się określenia takie jak: bezpiecznie, szczęśliwie, swojsko oraz zapewnienia o swoim spełnieniu. Badani są zadowoleni z warunków życia codziennego, sytuacji finansowej, standardu życia oraz stanu zdrowia.

Jak wiadomo jednak, zawsze są jakieś minusy i nie ma miejsc idealnych. Dlatego też są rzeczy, które doskwierają naszym rodakom poza krajem. To głównie różnego rodzaju tęsknoty, wśród których prym wiedzie ta za rodziną i znajomymi. Produktów spożywczych z Polski brakuje przede wszystkim emigrantom w Hiszpanii i Norwegii. Ciekawą i dość powszechną tęsknotą jest także ta za naszą przyrodą, krajobrazem, morzem i górami.

Widać zatem, że pewne rzeczy nie zmieniają się bez względu na miejsce pobytu. W najbliższym czasie nasi rodacy będą wracali do kraju z okazji świąt Wielkanocnych. Ponadto stosunkowo regularnie przyjeżdżają w odwiedziny do rodziny.

W ramach tych czasowych pobytów w kraju zachęcamy do podjęcia rozliczenia z brytyjskim urzędem skarbowym. To doskonała okazja, żeby odzyskać swój nadpłacony podatek. Można to zrobić zarówno samodzielnie, jak i za pośrednictwem wyspecjalizowanych agencji zajmujących się takimi rzeczami. Szczególnie atrakcyjna wydaje się właśnie pomoc firmy zewnętrznej, która wówczas odciąża nas z wszelkich formalności i kontaktów z urzędem.