Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaPolacy chętnie podróżują, chętnie podejmują zatrudnienie za granicą i można powiedzieć, że na przestrzeni kilkunastu lat stali się oni jednym z najliczniej imigrujących krajów Europy. Gdziekolwiek nie pojedziemy, to wszędzie możemy usłyszeć polski język. Wyjeżdżając za granicę powinniśmy zapoznać się z kilkoma najistotniejszymi zasadami, które pozwolą nam nie tylko podjąć bezpieczną pracę, ale i zyskać sporo pieniędzy. Czy wiecie czym jest zwrot podatku ze Szwecji? Jak wysokie potrafią być zwroty i ile trzeba na nie czekać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.
Nie zawsze pracę powinno się zaczynać szukać od wysokości zarobków, czy od roztaczania wizji na temat międzynarodowej kariery. Nie do końca też powinniśmy zakładać do jakiego kraju chcemy jechać do pracy. Najważniejsze, to znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę pracy, taką, która będzie pisana pod naszą wiedzę i umiejętności. Nie każdy kto jest informatykiem musi się znać na logistyce, ale też nie każdy logistyk musi od razu być lekarzem, a lekarz ogrodnikiem. Ważne jest to by praca dawała nam przyjemność i sprawiała, że będziemy czuli się spełnieni zawodowo. Np. jeżeli skończyłeś szkołę zawodową i z zawodu jesteś stolarzem i lubisz wykonywać rzeczy z drewna, to nie szukaj pracy przy zbiorach truskawek w Holandii, ale może poszukaj pracy jako stolarz w jednej ze szwedzkich fabryk. Dzięki temu poszerzysz swoje kompetencje, praca będzie sprawiała Ci przyjemność, a do tego będziesz mógł szybko awansować i zarobić jeszcze większe pieniądze. Po powrocie oczywiście będziesz mógł także ubiegać się o zwrot podatku ze Szwecji. Także warto pamiętać – branża, to podstawa w poszukiwaniu pracy.
Ile osób tyle głosów. Jedni mówią, że bez znajomości chociaż jednego języka obcego nie warto wyjeżdżać do pracy za granicą, inni mówią że język nie jest konieczny, bo część zawodów nie wymaga posługiwania się komunikatywnie językiem obcym. A prawda jest taka, że gdziekolwiek nie pojedziemy, to zawsze przyda nam się umiejętność porozumienia się z pracodawcą, kierownikiem czy innym pracownikiem. Dzięki temu więcej zdołamy załatwić i trudniej będzie nas oszukać. Na szczęście za granicą istnieje bardzo dużo polskich placówek, które świadczą pomoc imigrantom.
Więcej o wyjeździe za granicę i dodatkowe wskazówki znaleźć można w trzeciej części artykułu: Co trzeba wiedzieć jadąc za granicę – biblia imigranta – część 3. Zachęcamy do lektury.