Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaNiecodzienny raport opublikowany został przez niemiecki Instytut Badań Akademickich HIS w Hanowerze. Otóż naukowcy postanowili zbadać przebieg kariery 4700 absolwentów uczelni wyższych, którzy studiowali w Niemczech w latach 2000/2001. To co wyniknęło z raportu przeszło ich najśmielsze oczekiwania.
Okazuje się, że wśród 4700 badanych absolwentów niemieckich uczelni wyższych aż 99% z nich bez żadnego problemu uzyskało dobrze płatną pracę. Tylko 1% badanych miał problem ze znalezieniem zatrudnienia lub też pozostaje w długotrwałym bezrobociu. Raport Instytutu Badań Akademickich HIS przedstawia także dane dotyczące zadowolenia absolwentów z pracy i wynagrodzenia. Okazuje się bowiem, że aż 88% ankietowanych jest zadowolonych z miejsca, w którym pracują. Niewiele mniej osób chwali sobie atmosferę w pracy oraz piastowane stanowisko. Jeżeli chodzi o wysokość wynagrodzenia, to zadowolenie wykazuje ponad połowa ankietowanych (ok. 55%).
I chociaż dla nas – Polaków, dane z Niemiec mogą być tylko marzeniem, to okazuje się, że coraz więcej polskich studentów oraz absolwentów uczelni wyższych wyjeżdża do Niemiec by tam rozpocząć swoją karierę zawodową. Bardzo często możemy spotkać w Niemczech polskich lekarzy, inżynierów czy informatyków. Pracy w Niemczech przybywa, a to może oznaczać, że jest coraz więcej ofert także dla Polaków.
Warto zwrócić uwagę, że niemieccy pracodawcy bardzo często sugerują się poziomem doświadczenia i wszelakimi dyplomami i certyfikatami. Dlatego też absolwenci uczelni wyższych mogą liczyć na pracę oraz na różnego rodzaju dodatki i premie. Warto rozważyć wyjazd do pracy w Niemczech. Dzięki temu można szybciej rozpocząć międzynarodową karierę, co w przyszłości może przynieść nam wiele korzyści.
Każdy kto chociaż przez krótki okres czasu był zatrudniony w Niemczech wie, że praca tam daje zupełnie inne możliwości niż w Polsce. No i przede wszystkim zarobki są odpowiednio wysokie względem piastowanego stanowiska.