Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Brytyjczycy zdecydują co dalej

Brytyjczycy zdecydują co dalej

Premier David Cameron zwrócił się do przedstawicieli grupy G20 – najbogatszych krajów świata o pomoc w rozwiązaniu sprawy Brexit, którą w ostatnim czasie żyje cała Europa. Cameron poprosił, aby na szczycie G20 poruszyć temat wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Chciał on, aby eksperci z innych krajów powiedzieli mu jak widzą dalszą przyszłość Brytyjczyków i co może się stać jeżeli faktycznie w referendum większością głosów zostanie przegłosowane wystąpienie UK ze struktur unijnych. Czy Polacy mają się czego obawiać? Czy może się okazać, że praca w UK nie będzie możliwa, jeżeli Brytyjczycy nie pozostaną w strefie Schengen?

Na obecną chwilę nie widać paniki wśród imigrantów, którzy pracują na Wyspach. Nie odczuwalne są także zmiany nastrojów na londyńskiej giełdzie. Oznacza to, że wszyscy wyczekują jakiegoś konkretnego znaku, konkretnej odpowiedzi na nurtujące pytanie – co dalej?

Polacy to jedna z najliczniejszych grup cudzoziemców przebywająca w Wielkiej Brytanii. Polacy mają swoje własne dzielnice, swoje sklepy, swoje przychodnie zdrowia, a nawet szkoły czy kościoły. Dlatego też sprawa Brexit jest dość istotna z punktu widzenia polskich pracowników, którzy nie mają obywatelstwa brytyjskiego, ale podejmują zatrudnienie sezonowe lub kontraktowe.
Praca w UK przynosi Polakom wiele korzyści, dlatego warto być na bieżąco z informacjami jakie napływają do nas z Wysp Brytyjskich. Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie Polacy nie mieli łatwo z brytyjskim rządem. Najpierw walka o benefity, które miały zostać ograniczone, później zmiany dotyczące zatrudnienia, a teraz Brexit, który może doprowadzić do tego, że Polacy nie będą mogli swobodnie przyjeżdżać do pracy w UK.
Przypomnijmy – bardzo ważnym dniem, który może zadecydować o wielu istotnych sprawach dla całej Europy to 23 czerwca, na kiedy to premier David Cameron ustalił datę referendum w sprawie przyszłości Zjednoczonego Królestwa w Unii Europejskiej.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Co według Ciebie będzie bardziej korzystne wyjście ze strefy Schengen czy pozostanie w szeregach UE?