Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Bieda w Wielkiej Brytanii?

Bieda w Wielkiej Brytanii?

Jak podaje Centre for Modern Family, w Wielkiej Brytanii co piąta rodzina boryka się z bardzo dużymi problemami finansowymi i obawia się, że może nie wyjść z długów. Czy jest szansa by te problemy przestały doskwierać rodzinom w UK?

W brew doniesieniom o kryzysie i biedzie w Wielkiej Brytanii, nie można od razu mówić o tym, że prawie 1/5 mieszkańców Wysp żyje na skraju nędzy. Oczywiście nie wszyscy opływają w luksusy, tak samo i nie wszyscy nie mogą powiązać końca z końcem. Fakt faktem, jak w każdym kraju, także i w Wielkiej Brytanii można spotkać ludzi bezdomnych, ubogich i potrzebujących. Nie mniej jednak porównanie do ogółu społeczeństwa byłoby dużym nadużyciem.

Trzeba zauważyć, że czasy zmieniły się w stosunku do realiów jakie panowały jeszcze 20 czy 30 lat temu. Wówczas ludzie nie gonili tak za karierą, podwyżki nie były tak drastyczne, a ludzie w spokoju mogli budować swój dobytek. Teraz pogoń za pieniądzem i kryzysy finansowe zmuszają ludzi do podejmowania czasem irracjonalnych decyzji. Najgorsza sytuacja zwykle panuje w młodych małżeństwach, gdzie rodzice dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery, a w ich domu pojawia się małe dziecko. Trzeba przyznać, że takim rodzinom często bywa bardzo ciężko i muszą odmawiać sobie wielu rzeczy, aby móc spokojnie dożyć do końca miesiąca.

Jak wynika z raportu Centre for Modern Family, osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii coraz mniej oszczędzają, za to coraz częściej zaciągają wysokooprocentowane pożyczki, które później mocno obciążają domowy budżet.

Zmiany wprowadzane przez rząd mają ułatwić i polepszyć życie rodzin w UK. Stąd też trzeba mieć nadzieję, że kolejne przeprowadzane reformy będą in plus dla wszystkich, którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii.