Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaNiektóre austriackie przedsiębiorstwa zaczęły pewnego rodzaj strajk podatkowy. Poprzez odmowę dokonania niektórych płatności podatkowych, chcą one wywrzeć nacisk na rząd, aby ten… zdecydował się na większe oszczędności w wydatkach publicznych!
Sondaż przeprowadzony przez grupę badawczą rynku OGM w Austrii wykazał, że ok. 1/3 Austriaków uważa, że pieniądze podatników są przez tamtejszy rząd marnowane, poprzez co pośrednio byli oni „za” strajkiem podatkowym. Poparcie bojkotujący uzyskali również wśród zwolenników partii liberalnej NEOS, wśród której większość stanowią dobrze wykształceni oraz przedsiębiorcy.
Przeciwko strajkowi było z kolei 52% obywateli kraju, uważających, że strajkujący to głównie duże, bogate firmy, domagające się kolejnych udogodnień. Zdaniem większości, na własny rachunek w Austrii żyją przede wszystkim wielkie przedsiębiorstwa, a przyjęty strajk jest wyrazem ich kolejnego bojkotu podatkowego.
Jednocześnie, ankieterzy zwracają uwagę na fakt, że poparcie dla strajku wyraża aż 33% obywateli, co jest godne uwagi, ponieważ jest to wskaźnik znacznie wyższy niż procent osób samozatrudnionych na terenie Austrii. Tym samym potwierdza się, iż spora część Austriaków jest niezadowolona z obecnej polityki wydatków rządu i widzi potrzebę wprowadzenia zmian politycznych.
Austria jest krajem dobrze zlokalizowanym gospodarczo. >Duże firmy oraz banki mające siedzibę w tym kraju deklarują jednak chęć zmiany siedziby na inny kraj za granicą ze względu na wysokie podatki oraz wysokie ceny energii i wiele biurokratycznych przeszkód, utrudniających prowadzenie własnej firmy. Czy aktualnie trwające strajki podatkowe spowodują, że przedsiębiorcy wpłyną na wprowadzenie w Austrii reform podatkowych? Z pewnością okaże się to w niedalekiej przyszłości.