Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaPonad połowa Amerykanów uważa, że rząd w USA wydaje zbyt dużo pieniędzy na pomoc socjalną. Wydatki socjalne rosną od lat w rekordowym tempie, zbliżającym się do kwoty 1 biliona dolarów rocznie.
51% Amerykanów uważa, że ?rząd wydaje zbyt wiele środków na zasiłki i programy socjalne – wynika z najnowszego raportu Rasmussena. Rekordowy poziom 1 biliona dolarów rocznie na pomoc socjalną w Stanach Zjednoczonych jest już bliski realizacji. Ponadto, warto zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy około jedna trzecia populacji Ameryki korzysta z jakiegoś rodzaju pomocy społecznej. Gdyby kwotę tą w całości przeznaczyć na pomoc najuboższym, okazałoby się, że program walki z ubóstwem w USA zostałby zrealizowany aż pięciokrotnie. Zdaniem Amerykanów, pomoc socjalna zamiast zmniejszać ubóstwo, je zdecydowanie pogłębia.
W tym samym sondażu, tylko 22% ankietowanych wierzy w skuteczność programów socjalnych w ramach walki z ubóstwem. Z kolei 15% respondentów jest zdania, że wsparcie socjalne nie ma wpływu na sytuację majątkową tych, którzy z niej korzystają.
Zamiast wyeliminować ubóstwo i promować przedsiębiorczość, amerykański rząd przyzwyczaił się do przyjętej raz pomocy socjalnej i nie monitoruje jej wpływu na gospodarkę USA. Tymczasem okazuje się, że zdecydowana większość programów rządowych nie jest skierowana do właściwych adresatów, którzy faktycznie takiej pomocy potrzebują. Ta sprawa zdecydowanie wymaga aktualizacji, o jakiej amerykański rząd najprawdopodobniej na razie nie myśli.
Uzależnienie się kraju od pomocy socjalnej kosztuje amerykańskich podatników tysiące dolarów rocznie. Mimo, że aż 84% ankietowanych uważa, że praca powinna być obowiązkiem dla osób dorosłych i jedynym warunkiem życia w dobrobycie, wzrasta z roku na rok ilość osób, które żyją z samych rządowych pomocy. Okazuje się bowiem, że kumulacja różnego typu programów pomocowych i zasiłków, w łatwy sposób umożliwia życie na stosunkowo wysokim poziomie.
Większość Amerykanów twierdzi, że rząd nie kontroluje swoich wydatków, zwłaszcza wydatków socjalnych. Zaznaczają oni tym samym, że po wyborach kluczowym dla gospodarki USA będzie zmienić zasady przyznawania pomocy socjalnej, ponieważ te, które obowiązują obecnie, nie sprawdzają się w ich kraju.