Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zwrot podatku z Irlandii - pomoc


Aby umożliwić osobom mającym wątpliwości związane ze zwrotem podatku z Irlandii przygotowaliśmy zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania. Mamy nadzieję, że będzie on przydatny osobom, które pilnie potrzebują informacji na ten temat.

Komu przysługuje zwrot podatku z Irlandii?

Zwrot podatku z Irlandii przysługuje osobom pracującym legalnie na terenie tego kraju, których pracodawca nadpłacił zaliczki na podatek dochodowy lub wartość uzyskanego wynagrodzenia nie przekroczyła kwoty wolnej od podatku przy zapłaconym do urzędu podatku. O pieniądze odprowadzone na podatek w Irlandii można starać się odzyskać nawet do czterech lat wstecz. Aby rozpocząć starania o zwrot podatku, warto na sam początek zapoznać się z działem Procedury, gdzie szczegółowo wyjaśnione zostały poszczególne etapy odzyskiwania nadpłaconego podatku.

Co to jest P60?

P60 to karta podatkowa wydawana przez zakład pracy na koniec każdego roku podatkowego. Dokument ten zawiera m.in. informacje o uzyskanym dochodzie oraz odprowadzonym podatku w ciągu całego roku podatkowego. Na podstawie P60 można starać się zwrot podatku z Irlandii.

Co to jest numer PPS?

PPS, czyli Personal Public Service Number, to dokument, który będzie Państwu potrzebny, aby ubiegać się w Irlandii o różnego rodzaju zasiłki, benefity, opiekę medyczną, itp. Dokument ten spełnia w Irlandii funkcję podobną do polskiego NIP. Po przyjeździe do Irlandii należy w pierwszej kolejności udać się do urzędu w celu wydania tego dokumentu.

Czy muszę rozliczać się z urzędem w Irlandii?

Obowiązek podatkowy w Irlandii nabywają osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Pozostałe osoby mogą starać się o zwrot podatku nawet do 4 lat wstecz. Każdy legalnie pracujący Polak w Irlandii może otrzymać zwrot swoich pieniędzy. Wystarczy tylko złożyć odpowiednie dokumenty i uzbroić się w cierpliwość.

Czy mogę samodzielnie dokonać rozliczenia?

Tak, jest taka możliwość, ale niejednokrotnie indywidualne rozliczenia są mniej korzystne niż te przeprowadzone za pośrednictwem profesjonalnego biura podatkowego. Doświadczenie i umiejętności jakie posiada nasze biuro podatkowe pozwala nam twierdzić, że dzięki nam każdy może odzyskać swój podatek.

Ile wyniesie mój zwrot podatku z Irlandii?

Na naszej stronie internetowej dostępny jest kalkulator podatkowy, za pomocą którego każdy z Państwa może oszacować wysokość swojego zwrotu podatku. Mogą Państwo także zwrócić się do nas z prośbą o wykonanie kalkulacji. Dane uzyskane podczas obliczeń są tylko i wyłącznie szacunkowe. Nigdy nie należy dosłownie interpretować wyników obliczeń, gdyż urząd w Irlandii sam dokona rozliczenia i podejmie decyzję o wysokości zwrotu podatku.

W jaki sposób otrzymam należne mi pieniądze?

Zwrot podatku może zostać przekazany na Państwa konto w PLN lub może zostać przesłany przekazem pocztowym. Sposób realizacji zwrotu podatku zwykle jest dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań.

W razie dodatkowych pytań związanych ze zwrotem podatku z Irlandii, prosimy o kontakt z naszym biurem poprzez dogodny dla Państwa kanał komunikacji. Nasi konsultanci dołożą wszelkich starań, aby udzielić Państwu rzetelnej odpowiedzi na każde pytanie.