Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Świadczenia rodzinne w Austrii – ile i dla kogo?

Świadczenia rodzinne w Austrii – ile i dla kogo?

Ostatnie tygodnie to trudny okres dla imigrantów w Europie. Wszystko to za sprawą nacisku krajów Bliskiego Wschodu, a szczególnie Syrii. Napływ ludności sparaliżował ruch w strefie Shengen, na szczęście nie na tyle by mówić o migracyjnym kryzysie. Dlatego też osoby, które wybierają się za granicę do pracy – jak chociażby do Austrii nie powinny się obawiać jakichś problemów związanych z zatrudnieniem czy korzystaniem ze świadczeń dodatkowych. Jednym ze wsparć finansowych jest zasiłek rodzinny w Austrii. Korzysta z niego bardzo wielu polskich emigrantów i na ten moment nie ma żadnych potwierdzonych informacji, które dotyczyłyby jakichkolwiek cięć czy zmian w sposobie wypłacania zasiłków.

Warto wiedzieć, że o zasiłek rodzinny w Austrii można się ubiegać nie tylko samemu, ale przede wszystkim (co jest najwygodniejsze) – za pośrednictwem biura podatków zagranicznych. Dzięki temu mamy pewność, że nasze starania o zasiłek są dobrze przygotowane i że jeśli tylko spełnimy odpowiednie warunki, na pewno taki zasiłek otrzymamy.

A co powinniśmy wiedzieć chcąc ubiegać się o zasiłek rodzinny w Austrii?

Pomoc ze strony rządu austriackiego jest bardzo duża, jeżeli chodzi o wsparcie finansowe ukierunkowane na dzieci. O zasiłek rodzinny w Austrii ubiegać można się nawet wtedy, kiedy dziecko ukończy już 18 lat i osiąga dochody, które w skali całego roku nie przekraczają 9000 EUR.

Zasiłek rodzinny, czyli Familienbeihilfe, można pobierać do czasu aż dziecko nie ukończy 26 lat. Niekiedy, spełniając szczególne warunki – zasiłek ten może być wypłacany nawet do czasu aż dziecko ukończy 27 lat. To bardzo ważna informacja dla tych wszystkich osób, które do tej pory nie miały jeszcze styczności z zasiłkami w Austrii.

Ile wynosi zasiłek rodzinny w Austrii?

Familienbeihilfe wypłacany jest co miesiąc na każde dziecko w gospodarstwie domowym. Podstawową kwotą zasiłku jest 105,4 EUR i podlega ona wzrostowi kiedy dziecko osiągnie określony wiek. Wówczas nie trzeba składać żadnych dodatkowych wniosków – urząd sam wyliczy i przydzieli wyższą kwotę zasiłku.

Warto korzystać z pomocy finansowej w innych krajach, jeżeli tylko mamy taką możliwość i spełniamy odpowiednie kryteria. Wówczas na pewno zostanie nam taka pomoc przyznana, a to z kolei ułatwi nam aklimatyzację w nowym miejscu i pozwoli nie martwić się o pieniądze potrzebne do wychowania dziecka i zapewnienia mu normalnych warunków bytowych.