Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Samozatrudnienie w UK, czyli zwrot podatku w branży budowlanej

Samozatrudnienie w UK, czyli zwrot podatku w branży budowlanej

Otóż przedsiębiorcy z branży budowlanej powinni wiedzieć, że najważniejszym elementem prowadzenia działalności jest przejrzystość w dokumentacji, która pozwala bez przeszkód startować w różnych przetargach i pozwala ze spokojem planować przyszłość. Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że równowaga w prowadzeniu firmy jest bardzo ważna – czyli mówiąc prościej, im więcej zrobimy zakupów na firmę (poniesiemy koszty związane z prowadzeniem działalności) tym mniejszy podatek będziemy musieli odprowadzić do urzędu. Jeżeli natomiast większy będziemy mieli przychód aniżeli straty, wówczas większy podatek do HMRC odprowadzimy. W obu przypadkach warto wziąć także pod uwagę możliwość ubiegania się o zwrot podatku z Anglii.

Zwrot podatku z Anglii a działalność gospodarcza

W przypadku prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii mamy możliwość odliczenia pewnych kwot pieniędzy związanych z codziennym prowadzeniem firmy. I tak moglibyśmy podzielić te koszty na dwie grupy. Pierwsza z nich to grupa artykułów biurowych, niezbędnych do prowadzenia firmy. A więc tutaj odliczyć możemy koszty biurowe, rachunki za telefon i internet, tusze do drukarek, oprogramowanie czy koszty wysyłki różnych produktów. Drugą grupą są koszty poniesione z tytułu podróży. I tak wliczyć tutaj można koszty eksploatacji pojazdu, opłaty za parking, koszty wynajmu samochodu, wynajmu taksówki, bilety za przejazd koleją lub autobusem itp. Warto więc na początek dowiedzieć się bardzo dokładnie co i gdzie powinniśmy zacząć robić, aby móc w jak najlepszy sposób wykorzystać możliwości jakie daje nam samozatrudnienie. Pamiętać należy także, że przedsiębiorcy w UK mają obowiązek składania zeznania podatkowego co rok. Wtedy też mogą ubiegać się o zwrot podatku z Anglii.

Warto przemyśleć sprawę zakładania własnej działalności w UK i rozważyć czy nie będzie to dla nas lepsza opcja niż praca na etacie.