Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Jak zmienia się praca za granicą – część 2

Jak zmienia się praca za granicą – część 2

Praca za granicą to alternatywa dla wielu naszych rodaków. Wyjeżdżamy z Polski, aby znaleźć lepsze zatrudnienie, a niejednokrotnie też poszukujemy miejsca, w którym chcielibyśmy pozostać na stałe. Jak zmienił się obraz Europy przez ostatnie kilka lat? Czy łatwiej jest teraz Polakom znaleźć pracę za granicą?

W poprzednim artykule przybliżyliśmy historię Europy, która dzięki obaleniu komunizmu mogła zacząć się lepiej rozwijać. I dlatego też nawiązując do tego tematu chcielibyśmy podkreślić jak dużą rolę we współczesnej emigracji odgrywają sytuacje z przeszłości.

Początkowy niepokój związany ze stanem wojennym, represjami komunistycznymi, czy strajkami solidarności za wolność ojczyzny spowodował, że Polacy stali się bardzo żądni zmian. Możliwość przystąpienia do Unii Europejskiej sprawiła, że nasz kraj musiał spełnić w krótkim czasie wiele wymogów stawianych przez Komisję Europejską. Na szczęście się nam to udało i od 1 maja 2004 roku staliśmy się prawowitymi członkami Wspólnoty krajów europejskich.

Co się zmieniło po wejściu Polski do UE?

Dużo by tutaj opisywać, gdyż zmieniło się bardzo wiele. Przede wszystkim otwarte zostały granice, co pozwala nam podróżować po całej Europie nie posiadając wiz, pozwoleń, a nawet paszportu. Dzięki temu bez problemu możemy podejmować zatrudnienie w zachodnich krajach Starego Kontynentu. Wyjazdy zarobkowe na kilka miesięcy lub na półroczne i roczne kontrakty stały się bardzo powszechne wśród Polaków. Dzięki temu nasi rodacy mają możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy nie koniecznie rezygnując z zatrudnienia w Polsce. Praca za granicą umożliwia im różne formy zarobkowania, od pracy stałej, przez kontrakty, zlecenia i umowy sezonowe.

Co jeszcze zmieniło się na emigracji?

Zmian jakie zaszły w ostatnim czasie nie sposób policzyć. Wielu Polaków przyznaje, że teraz za granicą naprawdę można dużo zyskać. Nie tylko jeśli chodzi o samą pracę, ale także o dodatkowe profity, jak choćby pomoc socjalną czy medyczną. Praca za granicą to także wsparcie rządu w rozwój firm, dodatki i świadczenia na dzieci i edukację, a także wiele innych aspektów, które tak bardzo przyciągają Polaków.