Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Ingrid i ja, czyli za co kochamy Norwegię – cz. 3

Ingrid i ja, czyli za co kochamy Norwegię – cz. 3

Norwegia kojarzyć się nam może z krajem, w którym ludziom żyje się lepiej – i nic w tym dziwnego. Jak już pisaliśmy w poprzednich częściach artykułu, praca w Norwegii daje szansę rozwoju młodym ludziom, którzy bez większych problemów są w stanie utrzymać rodzinę i zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Dla wielu osób wyjazd do Skandynawii to także szansa na rozpoczęcie nowego życia. Co powoduje, że tak chętnie emigrujemy do Norwegii?

Wiele wyników badań, a także szereg przeprowadzonych analiz wskazuje na to, że Norwegia jest w czołówce krajów w których żyje się najlepiej. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej gospodarce, a także klarownym przepisom prawnym, ludzie podejmujący pracę w Skandynawii mają możliwość rozwoju, a także swobodnego osiedlania się w dowolnym przez siebie miejscu.

Jak tu nie kochać Norwegii?

W międzynarodowym rankingu krajów najbardziej pro-rodzinnych i pro-społecznych w roku 2013, Norwegia uplasowała się na 2 miejscu, wyprzedzając inne kraje wysoko rozwinięte, takie jak Niemcy, Stany Zjednoczone czy Francja. Można by pomyśleć, że przecież na północy Europy, w mroźnej Skandynawii nie ma odpowiednich warunków do tego by podejmować pracę, czy mieszkać na stałe. A jednak, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Norwegia, to jeden z najbardziej zaludnionych krajów w Europie. Dzięki pracy i płacy, która także jest jedną z najwyższych w Europie, kraj ten rokrocznie odwiedzany jest przez wielu imigrantów, którzy poszukują zatrudnienia. Statystycznie największą grupą obcokrajowców są Polacy. Przedsiębiorcy do tego stopnia doceniają naszych pracowników, że umożliwiają im podejmowanie pracy nie tylko w sezonie, ale także na stałe, oferując im warunki takie same jak rodzimym Norwegom.

Patrząc z perspektywy kilku lat, można zauważyć, że z roku na rok liczba Polaków migrujących na stałe do Norwegiiwzrasta. Powstają tam polskie sklepy, szkoły i kościoły. Wiele osób twierdzi, że gdyby nie język, to pomyśleliby, że cały czas są w Polsce.

Kończąc cykl artykułów o Norwegii warto zastanowić się przez chwilę, czy praca w Norwegii to nie jest coś w sam raz dla mnie? Czy nie warto wyjechać i samemu przekonać się jak wygląda praca za granicą? Norwegia jest najlepszym przykładem na to, że nawet na emigracji można odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

Zachęcamy do przeczytania pierwszej części artykułu: Ingrid i ja, czyli za co kochamy Norwegię – cz. 1 gdzie znaleźć można wiele ciekawych informacji na temat pobytu i pracy w Skandynawii.